Алонсо отпадна от Инди 500 заради... двигателя, за първи път победи японец

Пилотът на Макларън във Формула 1 Фернандо Алонсо отпадна при дебютното си участие в най-престижния кръг от американските Индикар серии. Той стартира пети на овалната писта в Индианаполис, през цялото време се движеше в топ 10, но 21 обиколки преди карирания флаг отпадна отново заради технически проблем, свързан с двигателя, който го преследва и от началото на сезона във Формула 1. В момента на отпадането Алонсо държеше седмата позиция.

Бляскавото 101-во издание на Инди 500

Той отписа от графика си бляскавото състезание за Гран При на Монако, за да се посвети на новото предизвикателство. След състезанието испанецът заяви, че би се върнал другата година отново и тазгодишното Инди 500 е било едно от най-страхотните преживявания в кариерата му.

Такума Сато стана първият японец победител в 500-те мили на Индианаполис, побеждавайки Елио Кастроневеш с битка в последните обиколки. Той изпревари бразилеца пет обиколки преди края и финишира с преднина от едва две десети. Фаворитът, стартирал от полпозишън, Скот Диксън пък катастрофира сериозно, но като по чудо без наранявания. Той се сблъска с Джей Хауърд само 52 обиколки след старта, неговият болид се преобърна, удари се в предпазната стена и избухна в пламъци.