Пескара изпусна победата срещу десет от Фиорентина (видео)

Последният в класирането тим на Пескара пропусна да се раздели с елита с победа. “Делфините” направиха равенство 2:2 в гостуването си на Фиорентина от 38-ия кръг на Серия “А”, макар да водеха с 2:0 и да бяха с човек повече на терена на “Артемио Франки”.

Гостите взеха преднина още в 15-ата минута, когато Джанлука Капрари получи пас в наказателното поле, финтира прекия си пазач и вкара за 0:1.

В 38-ата минута Федерико Киеза извърши нарушение в гръб срещу съперник и получи втори жълт и червен картон, като остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Гостите успяха да се възползват и в 65-ата минута удвоиха аванса си. Капрари изведе Жан-Кристоф Баебек сам срещу вратаря и той не сгреши за 0:2.

Радостта на “делфините” обаче бе твърде кратка. Още в ответната атака Кума ел Бабакар овладя една топка в пеналта и върна за Рикардо Сапонара, който бе точен за 1:2. В 85-ата минута “виолетовите” се добраха и до равенството. Матиас Весино със страхотен бомен шут от дистанция не остави шансове на вратаря, оформяйки крайното 2:2.

Така Пескара завършва сезона на последното 20-то място с 18 спечелени точки и се завръща в Серия “Б”. Фиорентина пък приключва на 8-ата позиция с актив от 60 точки.