Чочев и компания повлякоха Емполи със себе си към Серия “Б” (видео)

Емполи е третият сигурен изпадащ от Серия “А”. Тимът се разделя с елита, след като днес загуби с 1:2 гостуването си на Палермо от последния 38-ми кръг. Домакините на “Ренцо Барбера” вече знаеха, че също изпадат, но въпреки това играха за честта си и на практика повлякоха гостите със себе си към Серия “Б”.  Емполи пък можеше да се спаси с победа или да се надява на загуба на Кротоне от Лацио, но Александър Тонев и компания спечелиха с 3:1 и така се спасиха. Цял мач за “розовите” записа българинът Ивайло Чочев, а головете в мача вкараха Илия Несторовски в 76-ата и Бруно Енрике в 84-ата минута за Палермо и Раде Крунич за гостите в 87-ата минута.

През по-голямата част двубоят не бе особено вълнуващ, като гостите търсеха пътя към гола, но така и не знаеха как да стигнат до опасности пред вратата. С пропуски се отличиха Раде Крунич и Миха Заич, които така и не можаха да преодолеят вратаря Андреа Фулинати.

В края на мача обаче Палермо тотално уби надеждите на своя съперник. В 76-ата минута Несторовски откри резултата в мача, а в 84-ата минута Енрике добави втори гол. В 87-ата минута Крунич успя да върне едно попадение за Емполи, но за гостите бе твърде късно да търсят обрат.

Така Емполи приключва сезона на 18-ата позиция в класирането с 32 точки и догодина няма да играе в елита. Същото важи и за Палермо, който завършва на 19-ото място с 26 точки.