Интер приключи сезона с разгромна победа (видео)

Грандът от Милано Интер завърши с победа разочароващия иначе за клуба сезон в Серия "А". В мач без значение от последния 38-и кръг на италианското първенство "нерадзурите" разгромиха с 5:2 на "Джузепе Меаца" Удинезе. Едер (5, 54), Иван Перишич (18) и Марсело Брозович (36) бяха точни за Интер, а освен това Габриеле Анджела от Удинезе си отбеляза автогол в 78-ата минута. В 76-ата минута Андрия Балич стана автор на първия гол за гостите, а в третата минута на добавеното време Дуван Сапата вкара още един гол за Удинезе.

Интер приключва сезона на седмо място в крайното класиране с 62 точки, на точка зад градския си съперник Милан. Удинезе пък завършва на 13-о място с 45 точки.

Едер реализира първото попадение в мача с удар отблизо след подаване отляво на Давиде Сантон в 5-ата минута. В 18-ата минута Едер се пребори за една топка и центрира отдясно към Иван Перишич, който от границата на вратарското поле бе точен за 2:0. В 36-ата минута пък Марсело Брозович добави още един гол с диагонален удар по земя.

В 54-ата минута Едер се възползва по най-добрия начин от подаване отляво на Перишич и отблизо опъна мрежата зад младия Симоне Скуфет. В 76-ата минута Андрия Балич с красив шут от дъгата на наказателното поле изпрати топката във вратата на "нерадзурите", а само две минути по-късно Габриеле Анджела си отбеляза автогол след удар на Жофри Кондогбия. Крайния резултат оформи Дуван Сапата с гол в 93-ата минута.