Те успяха! Тонев и компания подчиниха Лацио и се спасиха (видео)

Отборът на Кротоне успя да се спаси от изпадане и да си извоюва място в италианския футболен елит и през следващия сезон. Това стана факт, след като Александър Тонев и компания надиграха у дома Лацио с 3:1 в мач от последния 38-и кръг на Серия "А". По този начин Кротоне събра 34 точки и зае 17-о място в крайното класиране. В Серия "Б" пък изпадна Емполи, който загуби с 1:2 при гостуването си на Палермо и остана с 32 точки на 18-ата позиция. Палермо, където играе Ивайло Чочев, вече се бе простил с мястото си в елита, също както и Пескара. Лацио пък зае пето място в крайното подреждане със 70 точки, 2 по-малко от четвъртия Аталанта. "Орлите" от Рим ще играят в Лига Европа през следващия сезон.

Тонев бе сменен в 95-ата минута на срещата тази вечер, а Андреа Налини изведе Кротоне напред още в 14-ата минута с хубав удар след подаване отдясно. В 22-ата минута Диего Фалчинели заби топката във вратата на Лацио с глава след центрирарен от фаул, а в 36-ата "орлите" намалиха аванса на противника с гол от дузпа на Чиро Имобиле. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу Патрик.

В 42-ата минута Бастош от Лацио получи втори жълт, съответно червен картон и това улесни задачата на Кротоне. В 60-ата минута Налини вкара втория си гол в мача, правейки резултата 3:1, а това се оказа и решаващо.