Славчев победи Делев в Полша, очертава се истинска драма за титлата

Отборът на Лехия (Гданск) със Симеон Славчев в състава си постигна убедителна победа с 4:0 над Погон (Шчечин), за който цял мач записа Спас Делев. Този успех бе от изключително важно значение за домакините в тази среща, като тимът запазва напълно реален шанс за титлата, като изостава на 2 точки от лидера Легия (Варшава).

Марко Пайшао бе най-добрият играч в днешната среща и се отчете с хеттрик за Лехия. Той отбеляза първите три гола в 20-ата, 34-ата и 70-ата минута от дузпа. Последното попадение пък бе дело на Пьотър Вишневски в 80-ата минута.

След тази победа Лехия събра актив от 41 точки и заема 4-ото място, като има еднакъв актив с втория и третия, съответно Ягиелония и Лех (Познан). Начело е Легия (Варшава) с 43 точки.

Така кръг преди края интригата за титлата е огромна, като всеки от тези четири тима може да триумфира накрая. Всичко ще се реши на 4 юни, когато Ягиелония играе срещу Лех, а Легия приема Лехия на свой терен.