Литекс прегази и Вихър

Ловешкият Литекс продължава победния си ход, въпреки че отдавна спечели първото място в Северозападната Трета аматьорска лига. Днес селекцията на Живко Желев се наложи с 3:1 в Славяново над местния Вихър в мач от 29-ия кръг на първенството. Още от самото начало гостите взеха инициативата, повече владееха топката и при всяка възможност атакуваха вратата на домакините.

Те пък заложиха на дефанзивна тактика за да опазят мрежата си от набезите на гостите. Не успяха. До края на първата част вече изоставаха с 0:2. И двете попадения реализира Антоний Балъков в 23-а и 44-ата минута. През втората част отбора на Красимир Бислимов опита да възстанови равновесието и резултата бе на лице десетина минути след почивката когато Александър Скорчев намали на 1:2. Всичко приключи в 64-ата минута, когато Атанас Курдов вкара третия гол за Литекс.