Гол в последната секунда повали Милан (видео+галерия)

Отборът на Милан завърши сезона с 11-та загуба за сезона. Гол в последната секунда повали "росонерите" при гостуването на Каляри в мач от последния 38-и кръг на Серия "А". На стадион "Сант'Елия" домакините заслужиха победата с 2:1, въпреки че попадението на Фабио Пизакане дойде в 93-ата минута, а също така бе най-вероятно от засада.

Преди това Жоао Педро бе дал аванс на тима от Сардиния в 17-ата минута, а Джанлука Лападула от дузпа в 72-ата минута изравни. Преди това Карлос Бака изпусна от бялата точка в 62-ата минута, а след изравняването Габриел Палета получи пореден жълт картон.

Каляри удари Милан след 19 години Винченцо Монтела реши да даде шанс на Кейсуке Хонда и Карлос Бака от първата минута, тъй като напускат отбора през лятото. Японецът вече го обяви официално, докато таранът с изявите си отново показа, че няма място на "Сан Сиро" през следващия сезон.

Каляри удари Милан след 19 години Още от самото начало Каляри започна по-силно и веднага можеше да поведе. После Артур Йоница удари горната греда над Джанлуиджи Донарума. В 17-ата минута Педро даде аванс на Каляри. Той бе изведен очи в очи с вратаря и не сгреши, вкарвайки седмото си попадение в надпреварата. Три минути по-късно Бака бе близо до изравняване, но младият вратар Лука Кроста изби в горната греда и спаси.

Каляри удари Милан след 19 години Първото полувреме бе изцяло за Каляри, който заслужено водеше. Домакините играеха със сърце и агресивно за разлика от "росонерите", които си бяха гарантирали мястото в Лига Европа и не изглеждаха мотивирани. Марко Бориело и Жоао Педро бяха  най-добрите на терена, а Карлос Бака и Юрай Куцка сред най-слабите.

Каляри удари Милан след 19 години Втората част започна с натиск на гостите, които искаха да изравнят. Лападула влезе на почивката вместо левия защитник Лионел Ваньони. В 61-ата минута Палета бе фаулиран в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа. Бака стреля лошо, а юношата на "росонерите" Кроста спаси. Десет минути по-късно Бака бе повален от вратаря, което означаваше втора дузпа за гостите. Този път Лападула стреля, като вкара своя осми гол в първенството.

Каляри удари Милан след 19 години Милан тръгна да търси победата, но глупав фаул на Палета спря устрема на гостите, тъй като той бе изгонен за втори жълт картон. Това е петият му картон през този сезон, като няма нито един футболист във водещите първенства на Европа с подобен анти-рекорд. Последните минути Каляри пропусна две възможности, а в 90-ата минута и Кристиан Сапата с глава можеше да донесе победата.

В 93-ата минута Педро стреля от фаул, Донарума не се намеси добре, а Пизакане отблизо взриви трибуните с победен гол, който е негов първи за сезона. Успехът бе първи за Каляри от 1998 година срещу Милан, като тимът прекъсна серията си от 26 мача без победа. Освен това южняците записаха за първи път четири поредни победи пред своите тифози в Серия "А" от 2013 година.

Каляри удари Милан след 19 години Милан пък завърши сезона в серия от шест мача без победа като гост. Освен това отборът на Монтела не изневери на стила си, като пропусна поредна дузпа, а също така за пореден път завърши мача с намален състав.

Все пак отборът, за разлика от предните години, изпраща по-успешен сезон, тъй като взе Суперкупата на Италия, което е първи трофей от пет години, а също така се класира в Лига Европа, след като три години не бе участвал.

"Росонерите" завършваш шести с 63 точки, докато Каляри с актив от 47 точки.