Виктория Волей спечели турнира "Красимир Димитров"

Отборът на Виктория Волей (Пловдив) спечели международния юношески турнир по волейбол "Красимир Димитров" за момчета до 14 години, който се проведе в зала "Триадица" в София. Във финалния мач от надпреварата волейболистите на треньора Христо Георгиев победиха румънския КСМ (Букурещ) с 3:2 гейма. Двубоят бе много равностоен и пълен с обрати и достоен финал на турнира. Интригата продължи до края, като мачът приключи изключително драматично, след като в тайбрека пловдивчани се наложиха над румънците със 17:15.

В спора за трето място представите на Люлин надиграха ЦСКА и взеха бронзовите медали, а "червените" оформиха финалната четворка на турнира. В двубоя за пето място тимът на ВА Стойчев Казийски надигра Марек с 2:0.

В годините този турнир се е явявал като индикатор за състоянието на отборите преди финалите на държавното първенство. Победителите от него много често са или първенци и на България във финали, които следват след това. Така носителят на Купа "Красимир Димитров" Виктория Волей вече подаде заявка като един от тимовете, които ще с борят за титлата в тази възраст.

Надпреварата бе уважена от редица водещи наши волейболисти, които изгледаха битките в зала "Триадица". Лично националът Валентин Братоев откри и закри надпреварата, като бе истински пример за младите състезатели, а те много му се радваха. 212 сантиметровия ни исполин Велизар Чернокожев, който през този сезон игра в италианския гранд Перуджа също уважи турнира, като награди малките волейболисти, а състезатели на Добруджа 07 и Левски присъстваха на закриването.