България на полуфинал на Европейското по волейбол за полицаи и пожарникари

България стигна до полуфиналите на Европейското първенство по волейбол за пожарникари, което се провежда във Варна, съобщава Гонг.

В десетото юбилейно издание на надпреварата българите стигнаха до Топ 4 след категоричен успех с 3:0 (25:15, 25:16, 25:21) над силния отбор на Германия. Родните полицаи и пожарникари играха по превъзходен начин и заслужено победиха в мача, който се явяваше пряк сблъсък за място на полуфиналите.

Преди това и двата отбора имаха по победа и загуба. В първия си двубой българският отбор, който е действащият еврошампион, победи Словакия с 3:0 гейма, а след това загуби с 1:3 (25:21, 17:25, 15:25, 19:25) от тима на Русия, в който личат имената на волейболисти от Зенит (Казан) като Сергей Егоров и Лоран Алекно.

Така България зае второ място в Група А след руснаците, които загубиха с 2:3 гейма протоколния двубой срещу Словакия. На полуфиналите съперник на българите ще бъде победителят от Група Б Белгия. В другия полуфинал се срещат Русия и Франция. Мачовете са в понеделник (29 май), а големият финал е във вторник (30 юни).