Как може това да е гол?! (видео)

Дори най-върлите фенове на Арсенал нямаше как да не се съгласят, че първият гол на “артилеристите” във вратата на Челси е нередовен. Алексис Санчес си пое топката с ръка, след като я отклони от опит за изчистване на Нголо Канте. Арън Рамзи бе в засада в ситуацията, като направи очевиден опит да се доближи до топката, след което Санчес я овладя преди него и впоследствие реализира в четвъртата минута за 1:0. В крайна сметка Арсенал спечели с 2:1 и триумфира за 13-и път с отличието.

Съвсем естествено мениджърът на “сините” Антонио Конте се оплака от съдийското решение на Антъни Тейлър, а медиите в Англия отразиха подобаващо дискусионната ситуация. Единствено “Мирър” излезе с два материала, с които определя голът като “редовен”, но поради пасивната засада на Рамзи, като не споменава нищо за играта с ръка на Алексис.
Чилиецът за първи път в кариерата си пък реализира 30 гола в рамките на една кампания, като има и цели 15 асистенции за 51 мача във всички турнири този сезон.