ПСЖ вдигна трета поредна Купа на Франция

Пари Сен Жермен победи с 1:0 Анже във финала на турнира за Купата на Франция и спечели за трета поредна година националния трофей, който е общо 11-и в историята на столичния гранд, като по този показател изпревари Олимпик Марсилия.

Победата не дойде никак лесно, макар парижани да създадоха много възможности пред вратата на Анже, но топката все не влизаше. Така се стигна до добавеното време, когато Иса Сисоко си отбеляза автогол и донесе успеха на ПСЖ. Това е трети трофей за парижани през сезона след Суперкупата и Купата на Лигата. В шампионата те завършиха втори след Монако.

На трибуните на стадиона по повод 100-ото издание на финала за Купата се появи новоизбраният президент на Франция Еманюел Макрон, който изгледа двубоя в компанията на съпругата си. Самият Макрон е фен на Олимпик Марсилия и беше освиркан по този повод от феновете на ПСЖ.

Уругвайският нападател на ПСЖ Единсон Кавани не успя да отбележи своя гол №50 за сезона във всички турнири и остана в сянката на бившия си съотборник Златан Ибрахимович, който е вкарвал 50. Веднъж гредата спря насочена отблизо от Кавани топка към вратата през първото полувреме.

Най-щастлив от "Стад дьо Франс" вероятно си е тръгнал бразилецът Максуел, който стана най-титулованият играч в историята на футбола. Спечелената Купа на Франция е 37-и трофей в кариерата на 35-годишният бразилски защитник. 15 трофея бразилецът е спечелил с ПСЖ, 10 с Барселона, 6 с Аякс, 5 с Интер и 1 с Крузейро. Досега той делеше върха с египетските близнаци Ибрахим и Хосем Хасан.