Русия на победа от Мондиала догодина

Волейболистите на Русия, които са едни от първите съперници на България в Група 1 на Световната лига през 2017 година, само на победа от класиране за световно първенство в България и Италия през 2018 година, след като записаха 4-а поредна категорична победа в квалификациите. "Сборная" не пожали аутсайдера Косово и го отнесе с 3:0 (25:8, 25:8, 25:9) само за 55 минути игра в 4-ия си мач от турнира в Група D, игран снощи пред едва около 200 зрители в зала "Калев Спортс" в Талин (Естония).

Така Русия е начело във временното класиране с 4 победи от 4 мача, геймово съотношение 12:0 и 12 точки, с колкото са и домакините от Естония, но с два загубени гейма. Утре (28 май) Русия играе в последната си среща именно срещу Естония в директен спор за първото място и класиране за Мондиала догодина.

Най-полезен за Русия бе отново Максим Жигалов с фантастичните 17 точки (2 блока, 2 аса и 81% ефективност в атака) за победата. За тима на Косово Хайдарай Бардъл завърши с едва 4 точки.

РУСИЯ - КОСОВО 3:0 (25:8, 25:8, 25:9)
РУСИЯ: Сергей Гранкин 1, Максим Жигалов 17, Дмитрий Волков 12, Юрий Бережко 11, Иля Власов 10, Вадим Лихошерщов 6 - Артьом Ермаков-либеро (Роман Мартинюк-либеро)
Старши треньор: Сергей Шляпников
КОСОВО: Дритон Бътъчи, Хайдарай Бардъл 4, Хесет Арапи 2, Валон Никчи 2, Фатон Мустафа 1, Дурим Реджепи - Арменд Бериша-либеро (Албан Цета, Егзон Калудра, Дардан Хусай. Дрилон Тотай 1, Шкендер Лайчи, Адриатик Бериша 2, Едмонд Дреноглава-либеро)
Старши-треньор: Мифтар Зибери.