Евроколеж падна 3:5 в Стара Загора

Протоколна загуба записа тимът на Евроколеж при гостуването си в последния кръг на Верея с 3:5. Колежани завършиха седми с 46 точки, а домакините на 11-то място с 41 точки. Головете за пловдивчани вкараха Георги Куртев, Александър Джиджов и Николай Николов. За юношата Джиджов това беше дебютен гол при мъжете. За домакините хеттрик вкара Костадин Стоянов, а по един добавиха Емре Елин и Ради Стойков. Четирима юноши на колежани от набор 1999 година взеха участие в срещата - Ивайло Цветков,  Мартин Йорданов, Александър Джиджов и Радоцвет Иванов, като и играчи играли по-малко срещи през сезона.

Срещата започна с домакински натиск, но едва в 19 минута те успяха да поведат. След центриране от дясно към далечната греда Ради Стойков с глава прехвърли Петров за 1:0. Шест минути след това Тодор Тимонов навлезе в наказателното поле и намери Георги Куртев, който със силен удар изравни - 1:1. Домакините успяха пак да поведат в 32 минута с гол на Костадин Стоянов -  2:1. Колежани изравниха в последната минута чрез Александър Джиджов. Юношата вкара дебютния си гол при мъжете след като Тимонов навърза няколко души от ляво и намери Джиджов пред голлинията. Младокът хладнокръвно вкара топката за 2:2. На почивката влязоха в игра юношите Ивайло Цветков и Мартин Йорданов, които замениха Куртев и Тимонов. През втората част домакините вкараха два бързи гола чрез Емре Елин и Костадин Стоянов. А в 74 минута Стоянов оформи своя хеттрик. Малко след това Николай Николов оформи крайното 3:5.
Отборът на Загорец завърши сезона перфектно! Шампионът на Югоизточна трета лига разби с 4:0 Раковски в Нова Загора.  В друг интересен сблъсък