Кошмарният сезон за Барселона и Везенков приключи

Отборът на Барселона, където играе българския национал Александър Везенков, приключи участието си в испанското първенство за сезон 2016/17, след като тази вечер каталунците отстъпиха при визитата си на Валенсия с 64:67 и по този начин загубиха четвъртфиналната серия с общ резултат 1:2 победи.

Везенков започна в титулярната петица на гостите и престоя на терена общо 12:19 минути, за които записа срещу името си 2 точки.

Най-резултатен за Барса беше Тайрис Райс – 18 точки, а Анте Томич добави 14 точки.

Фернандо Сан Еметерио вкара 13 точки за Валенсия, Рафа Мартинес добави 12 точки, а Боян Дублевич се отличи с „дабъл-дабъл“ – 10 точки и 15 борби.

Валенсия започна силно срещата и поведе с 13:3, но в оставащото време каталунците се активизираха и намалиха изоставането си до само пет точки – 14:19. През втората четвърт играта бе равностойна, като нито един от двата отбора не успя да наложи волята си и на почивката домакините продължаваха да водят с пет точки – 31:26.

Везенков и компания натиснаха през третата четвърт и се доближиха още повече до съперника – 47:49, но в заключителните десет минути каталунците демонстрираха до болка познати от този сезон слабости, като допуснаха няколко грешки, които позволиха на Валенсия да задържи минималния си аванс и да се поздрави с крайния успех – 67:64.