Талант на Лудогорец изхвърли Спартак (Плевен) от Втора лига

Тимът на Спартак (Плевен) се сбогува с професионалния футбол. Плевенчани отстъпиха с 2:4 при визитата си на Лудогорец 2 от последния 30-и кръг на Втора лига. Така гостите останаха с 33 точки на 14-то място, като догодина ще се подвизават в Трета лига. Треньорът на "орлите" Радослав Здравков направи множество промени, като заложи на доста таланти между 17 и 19 години, но въпреки това гостите не се възползваха от това.

Талантливият халф Цветослав Петров дебютира във Втора лига с невероятен хеттрик. Той се разписа в 27-ата, 80-ата и 90-ата минута. Спартак поведе още в третата минута с попадение на Захари Янков, Петров изравни, а до края на първата част Мехмед Мехмед донесе пълен обрат за Лудогорец 2. Това се случи в 39-ата минута. Тихомир Тодоров в 75-ата минута от дузпа изравни, като гостите започнаха да търсят победата, за да се опитат да запазват мястото си сред професионалистите. Младият Петров обаче бе във вихъра си, като вкара още два гола и донесе победата с 4:2.

Вторият тим на шампионите завърши сезона на осмо място с 44 точки.

Лудогорец 2 - Спартак (Плевен) 4:2