ЦСКА-София 2 изпадна в Трета лига (галерия)

ЦСКА-София 2 изпадна от Втора лига. Това стана факт, след като червените загубиха с 2:1 гостуването си на Витоша (Бистрица) в последния кръг на първенството и от догодина ще се подвизават в Трета лига. Милчо Ангелов откри резултата в 28-ата минута, но с попадения на Георги Амзин и Отофе Пол през втората част бистричани осъществиха пълен обрат.

Със спечелените три точки домакините си осигуриха третото място в крайното класиране, което им гарантира бараж за Първа лига, който ще е срещу загубилия от двойката Нефтохимик - Славия.

Витоша Бистрица - ЦСКА-София 2

Първата опасност бе пред вратата на бистричани. В 6-ата минута Ангелов намери Търтов, който стреля над напречната греда. Домакините отговориха с много чисто положение в 20-ата минута. Тогава Цветков стреля, но Слави Петров спаси, а при добавката и Отофе Пол също не сполучи.

В 26-ата минута дойде нов пропуск пред вратата на ЦСКА-София. Ангелов стреля опасно, но Слави Петров отново спаси. Само 120 секунди по-късно червените откриха резултата. Това стана след удар с глава на Милчо Ангелов, който се възползва от центриране на Витанов.

До края на полувремето нямаше повече интересни положения пред двете врати.

Четири минути след почивката Витоша можеше да изравни, но шутът на Бонев срещна гредата. Натискът на домакините даде резултат в 62-ата минута, когато Георги Амзин изравни, след като засече с глава центриране от фаул.

Пълният обрат стана факт в 75-ата минута, когато Отофе Пол бе намерен близо до малкото наказателно поле и вкара - 2:1 за Витоша (Бистрица).

До края на мача гостите опитаха да стигнат до изравнителен гол, но така и не успяха да създадат чисто положение. Ако ЦСКА-София се бе добрал до точката, тя щеше да гарантира на отбора оставане в групата, тъй като прекият им конкурент за изпадане - Ботев (Гълъбово), загуби с 2:3 гостуването на Созопол.

Отофе Пол 75

ВИТОША: 1. Василев, 9. Стоянов, 5. Бонев, 88. Лазаров, 3. Върбанов, 7. Кочилов, 17. Петров, 24. Христозов, 25. Отофе Пол, 31. Цанков, 18. Гьонов

ЦСКА-СОФИЯ 2: 1. Петров, 2. Атанасов, 16. Витанов, 4. Борисов, 20. Бонев, 8. Колев, 6. Станоев, 7. Руменов, 14. Янков, 17. Търтов, 10. Ангелов

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg