Драматична победа изпрати Питсбърг на финал за купа "Стенли"

Крис Кюниц вкара втория си гол в мача в 5:09 минута на второто продължение, а Питсбърг надделя с 3:2 над гостуващия Отава и спечели с 4:3 победи финалната серия в Източната конференция на Националната хокейна лига. Така шампионите ще защитават титлата си от миналия сезон срещу победителя на Запад Нешвил, като двубоите за купа "Стенли" започват в понеделник вечерта.

Кюниц изведе домакините напред в 9:55 минута на втория период, но само 20 секунди по-късно Марк Стоун изравни. Джъстин Шулц отново даде аванс на Питсбърг малко след средата на третата част след асистенция на Кюниц, но Райън Дзингел пак изравни 5:19 минути преди края.

Вратарят на домакините Мат Мъри отрази 27 шайби на 23-ия си рожден ден, докато стражът на канадците Крейг Андерсън имаше повече работа. Той спаси 39 удара, но това не беше достатъчно

Питсбърг, който се стреми към четвърта шампионска титла в последните десет сезона, ще се опита да повтори постижението на Детройт, който последен успя да спечели поредни титли в НХЛ през 1997 и 1998 година.

Отава пък пропусна възможността да играе финал за купа "Стенли" за първи път от 2007 година. Канадците продължават победа в решаващ седми мач от плейофите в историята си вече от шест опита.