Троа спечели първия плейоф за влизане в Лига 1

Отборът на Троа спечели първия плейоф за влизанеIоставане в Лига 1 срещу Лориен. 3-ият от Лига 2 се наложи с минималното 2:1 над 18-ия в крайното класиране в елита и така направи първа стъпка към завръщане сред най-добрите отбори във Франция.

Резултатът бе открит в 37-ата минута. Тогава след центриране в наказателното поле Ниве стреля опасно, ударът му бе спасен от вратаря, но при добавката Стефан Дарбоан бе точен за 1:0.

В 82-ата минута обаче грешка при изнасянето на топката позволи на Лориен да организира контраатака и Бенжамен Муканджо изведе Варис Маджед, който хладнокръвно вкара за 1:1.

В самия край на мача обаче домакините се добраха до победата. Бенжамен Ниве овладя една топка пред наказателното поле и с много точен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата оформи крайното 2:1.

Така Троа вече има предимство в сблъсъка между двата тима, но те имат да изиграят и реванш помежду си на 28 май на стадион “Ив Аленма”.