Волфсбург направи първата крачка към спасението

Волфсбург взе минимална преднина след първия мач от плейофа за влизане/оставане в Първа Бундеслига. “Вълците” се наложиха с 1:0 над Айнтрахт (Брауншвайг) на своя “Фолксваген Арена”. Единственото попадение в мача падна от дузпа, която бе реализирана от Марио Гомес в 35-ата минута. Така Волфсбург е с една крачка по-близо до запазване на мястото си в елита.

Първото полувреме бе сравнително равностойно. Първата възможност в мача бе за домакините, като още във 2-ата минута опасно центриране от фаул стигна до Луис Густаво, който обаче отблизо не успя да засече хубаво топката. След това в 14-ата минута опасен удар на Даниел Дидави от фаул бе спасен от вратаря.

Първият шанс за гостите дойде в 23-ата минута, когато след едно центриране в наказателното поле Мирко Боланд направи непростим пропуск с глава отблизо. Две минути след това обаче “вълците” имаха нова добра възможност като Дидави се обърна и стреля опасно и принуди вратаря да се намесва решително.

В 35-ата минута се стигна до най-спорното положение в мача. Удар на Юнус Мали се спря в ръката на Валсвик и съдията даде дузпа, макар да останаха съмнения дали нарушението бе в наказателното поле. Марио Гомес пък бе безпощаден от бялата точка и отбеляза за 1:0.

През втората част Волфсбург продължи да търси втори гол и в 49-ата минута след хубава контра Мали изведе Дидави в наказателното поле, но от малък ъгъл той не успя да насочи топката в очертанията на вратата. След това в 55-ата минута Марио Гомес стреля опасно с глава, но вратаря Фейзич спаси. Четири минути позкъсно и Дидави отправи нелош удар с глава, но отново в ръцете на босненския страж.

Айнтрахт пък трудно стигаше до голови възможности. Една от тях дойде в 75-ата минута, когатоДекарли стреля от фаул, но без да затрудни Кастелс.

В крайна сметка Волфсбург се задоволи с минималната победа и взе предимсто преди реванша, който ще се изиграе на 29 май в Бауншвайг.