Везенков и Барселона изравниха серията срещу Валенсия

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, изравни резултата в четвъртфиналната серия от испанското първенство на 1:1 победи, след като тази вечер каталунците се наложиха при домакинството си на Валенсия с 91:79 (20:19; 29:13; 24:27; 18:20).

Везенков престоя на терена общо 28:42 минути, за които се отличи с 13 точки (5/8 за две точки и 3/3 от линията за наказателни удари), 5 борби и 1 асистенция.

Най-резултатен за Барселона беше Алекс Ренфроу с 16 точки, а Маркус Ериксон и Виктор Клавер добавиха съответно по 12 и 11 точки.

Първата четвърт на двубоя премина равностойно, като нито един от двата отбора не успя да вземе надмощие и след 10 минути игра резултатът бе 20:19 в полза на домакините.

Ситуацията се промени през втория период, когато Везенков и съотборниците му подобриха значително представянето си, най-вече в защита, а това им позволи да достигнат до двуцифрена преднина на почивката – 49:32.

През второто полувреме баскетболистите на Барселона успяха да парират опитите на Валенсия да се върне в мач и въпреки, че гостите успяха леко да стопят разликата през третия и четвъртия период, каталунците се поздравиха с крайния успех – 91:79.