Копенхаген спечели и Купата на Дания

ФК Копенхаген победи Брьондби с 3:1 (0:0) и спечели за трета поредна година турнира за купата на Дания по футбол.

Възпитаниците на Стале Солбакен заслужиха трофея за осми път в клубната си история, като записаха и втори пореден "дубъл", след като през този сезон отново триумфираха и с шампионската титла.

Централният нападател Андреас Корнелиус откри резултата в 51-ата минута, но десет минути по-късно Теему Пуки изравни за Брьондби.

ФК Копенхаген стигна до успеха с два късни гола. Федерико Сантандер направи 2:1 в 83-ата минута, а две минути той асистира на Корнелиус, който реши всичко с второто си попадение в срещата.