На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Автогол провали Англия срещу Гвинея

Срамен автогол на защитника Фикайо Томори лиши английския национален отбор за младежи до 20 години от две точки в срещата от група "А" срещу Гвинея. Англичаните, които играха с черни ленти заради атентата в град Манчестър, останаха на второ място с актив от четири точки след равенството 1:1, а Република Корея се класира за следващата фаза, след като победи с 2:1 и елиминира Аржентина от надпреварата.

Томори, който е юноша на Челси, вкара топката в собствената си врата в 59-та минута, когато опита да я върне с пас по земя към вратаря Дийн Хендерсън. Той обаче беше излязъл извън наказателното поле и тя го подмина, докато стражът се опитваше да я изрита. С това попадение африканците изравниха резултата, след като Люис Куук беше дал аванс на англичаните с шут от около 25 метра в 53-та минута.

Съотборниците в Барселона Сун-во Ли и Сун-хо Пак се разписаха за победата на домакините на турнира с 2:1 срещу Аржентина, като второто попадение падна от дузпа в края на първото полувреме. Това класира корейците за следващата фаза, докато англичаните са почти сигурни участници в нея преди мача помежду им. Гвинея е с три точки зад европейския тим преди срещата с опашкаря Аржентина.

Венецуела също си осигури място в плейофите, след като надви със 7:0 Вануату в мач от група "Б". Южноамериканците са първи в потока и водят с две точки пред отбора на Мексико, който завърши наравно 2:2 срещу Германия и задържа двете си точки предимство. Следващият съперник на мексиканците обаче е лидерът Венецуела, докато Германия среща Вануату в опит да преодолее три гола дефицит срещу Мексико.