Голдън Стейт e първият финалист в НБА

Шампионът за 2015 година Голдън Стейт Уориърс ще играе във финала в Националната баскетболна асоциация за трета поредна година. "Войните" узакониха класирането си, след като победиха за четвърти поредене път Сан Антонио Спърс във финала в Западната конференция, този път със 129:115 като гости. По този начин Голдън Стейт спечели серията с 4:0 победи и все още няма нито една загуба от началото на плейофите, печелейки всичките си 12 мача до момента.

Баскетболистите на Голдън Стейт водеха в резултата през цялата среща, като рядко позволяваха на "шпорите" да съкратят аванса им под 10 точки.

Кевин Дюрант завърши с 29 точки и 12 борби за победителите, а Стеф Къри наниза 36 точки и се отчете с 6 асистенции за успеха на тима от Оукланд, който отново нямаше затруднения при отсъствието на лидера на "шпорите" Кауай Ленард. Дреймонд Грийн отново се представи на високо ниво, като записа 16 точки, 8 борби, 8 асистенции и две отнети топки срещу името си.

"Войните" взеха комфортен аванс от 12 точки още след първата четвърт, като той достигна до 22 в началото на второто полувреме.

За Сан Антонио резервата Кайл Андерсон бе най-полезен с 20 точки, а Ману Джинобили, който по всяка вероятност изигра последния си мач в НБА, завърши с 15 точки, 7 асистенции и 3 отнети топки.

Във финалния плейоф, който стартира на 1 юни, съперник на Голдън Стейт ще бъде победителят от двойката Кливлънд - Бостън, където резултатът до момента е 2-1 победи в полза на "кавалиърс".