Рилски поведе в серията за бронза

Рилски спортист се поздрави с победа срещу Черно море Тича в първия мач от серията за третото място в НБЛ след 102:82 в „Арена Самоков“. Така воденият от Людмил Хаджисотиров тим поведе с 1-0 и ще пътува към Варна с мисълта за още една победа, която би им донесла бронзовите медали, докато „моряците“ ще дадат всичко от себе си да спечелят, за да върнат серията в планинския град за трети двубой.

Сблъсъкът на Ди Джей Шелтън и Никола Джурич бе украшението на двубоя, който обаче не мина и без нерви. През последната част емоцията взе връх и Денислав Вутев и Филип Дедиер останаха на косъм от саморазправа.

Шелтън показа класата си с 31 точки, 11 борби и 2 отнети топки за малко повече от 28 минути игра. Американската четворка на Рилски вкара 13/21 стрелби за 2 точки и бе перфектен с 5/5 от наказателната линия. Джурич бе най-добър за гостите от морската столица с 28 точки, по-голямата част от които (19) дойдоха преди почивката.

Домакините си гарантираха победата след силно второ полувреме, в което на сцената излязоха и Еван Бруинсма и Йордан Бозов, а резервите на тима също отговориха на треньорското доверие с добри минути. Реално самоковци вдигнаха оборотите в ъв финалните седем минути на срещата, което се оказа напълно достатъчно.

Гостите бяха скъсили изоставането си до само 5 точки, но във въпросния период бяха ограничени до само 7 точки, а Рилски спортист затвори мача със серия от 22-7, стартирала при 80:75. Бруинсма завърши с 16 точки, 9 борби и 5 асистенции, а Бозов вкара 14. Николай Стоянов с 12 и Самуел Франсис с 10 бяха жокерите от пейката, а Денислав Вутев вкара 7.

За Черно море Филип Дедиер добави 17, а Деян Карамфилов направи 13 асистенции, които оформиха неговия „дабъл-дабъл“, който бе допълнен и от 11 точки.

РИЛСКИ СПОРТИСТ – ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА 102:82 (19:19, 26:24, 31:24, 26:15)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Дарин Иванов 3, Йордан Бозов 14, Златин Георгиев 6, Еван Бруинсма 16, Ди Джей Шелтън 31 (Николай Стоянов 12, Самуел Франсис 10, Денислав Вутев 7, Цветомир Акимов, Адриян Секулов, Мирослав Васов, Любомир Киров)

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Деян Карамфилов 11, Венелин Христов 4, Станислав Цонков 8, Филип Дедиер 17, Никола Джурич 28 (Веселин Георгиев 6, Ангел Нацкин 5, Антон Диков 3, Кристиян Кръстев,Петър Христов)