Голмайсторът на Бока поведе тима към титлата

Аржентинският гранд Бока Хуниорс се отърси от загубата с 1:3 от вечния съперник Ривър Плейт, като победи с 1:0 доскорошния си преследвач Нюелс Олд Бойс в мач от 25-ия кръг на Примера дивисион. Играчите на Гилермо Скелото бяха пределно мотивирани пред пълните трибуни на "Бонбонера" да стигнат до трите точки, които да ги доближат до титлата.

В герой за "жълто-сините" се превърна таранът Дарио Бенедето, който се разписа в 28-ата минута с хубав плътен удар от над 20 метра. Попадението бе негово 15-то в първенството, като той е лидер при стрелците заедно с Себастиян Друиси от Ривър.
През първото полувреме футболистите на Бока пропуснаха няколко добри възможности, а през втората част продължиха да пропускат. В 80-ата минута Мансила от гостите бе изгонен, което отпусна домакините. Това можеше да им изиграе лоша шега, тъй като гостите създадоха двете си положения в последните минути с човек по-малко.

Все пак Бока записа 15-и успех от началото на сезона и увеличи преднината си на върха в класирането на шест точки. Бившият тим на Диего Марадона и Хуан Рикелме има актив от 52 точки. Вторият Сан Лоренцо отстъпи с 0:1 от Алдосиви, като остана с 46 точки.

Третото поредно поражение за Нюелс Олд Бойс го отдалечи на седем точки от първото място. Намиращият се в страхотна форма състав на Ривър има 45 точки, но и два мача по-малко, като при успех в тях ще се залепи на точка от Бока. До края на сезона остават пет кръга.