Славия и Локо (ГО) "помасажираха" топката и поеха по различни пътища (видео)

Славия и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 1:1 в реванша от първия кръг на баражите в родния футболен елит. В първата среща "белите" бяха спечелили с 3:0 като гости и сега им бе спокойно. Головете в центъра на столицата реализираха Абуд Омар и Марио Кирев, който имаше малшанса да мушне топката в собствената си врата.

Ако началото на Нефтохимик - Монтана по-рано днес бе скучно, то това на Националния стадион "Васил Левски" бе още по-скучно. Първите 18 минути бяха за протокола и едва тогава имаше раздвижване. Острието Владислав Узунов се оказа на голова позиция, но изстрелът му бе спасен от Марио Кирев с... лице. Стражът на "белите" се появи инцидентно на вратата, след като титулярът Георги Петков получи контузия на загрявката. Така малко след началото на двубоя Кирев влезе в ролята на Борислав Михайлов от 1995 година, когато Боби спря с глава зверски шут на Юрген Клинсман на същата врата.

В 29-ата минута Абуд Омар се намери в прегръдките на колегите си, засичайки топката след ъглов удар. Това бе първо попадение за бранителя от Кения с фланелката на най-стария столичен клуб. В тези минути талантливият юноша на домакините Стефан Велков падна лошо и контузи рамото си, но въпреки това защитникът продължи да играе. Стигна се до 38-ата минута, когато в стремежа си да изчисти топката Георги Пашов я прати с глава в страничната греда, а след това тя рикошира в крака на Кирев, за да влезе в мрежата. Автогол на вратаря на Славия и 1:1.

След почивката нещата съвсем избледняха. Славистите доиграваха срещата, а Локомотив нямаше сили да достигне до победата. Все пак играчите на Александър Димитров имаха две възможности да оправят самочувствието си, но Кирев закова топката. Той направи това с майсторлък и двата пъти, хващайки топката на педя пред голлинията.

Така с общ резултат 4:1 от двата мача тимът на Златомир Загорчич спечели този първи бараж. В петък софиянци гостуват в Бургас на Нефтохимик във втората фаза от плейофите. Локомотив (ГО) пък ще мери сили с Монтана, като загубилият този сблъсък ще си "спечели" директен билет за Втора лига.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (ГО) 1:1