Лионел Меси е голмайсторът на Примера дивисион

Звездата на Барселона Лионел Меси е голмайсторът на Примера дивисион за сезон 2016/17. Аржентинецът вкара два гола във вратата на Ейбар при победата с 4:2 в последния кръг и така завърши кампанията с 37 попадения на сметката си в 34 изиграни мача. Така Меси спечели за четвърти път в кариерата си трофея “Пичичи”.

Втори в тази своеобразна класация остана неговият съотборник Луис Суарес. Уругваецът завършва сезона с 29 гола в 35 мача с екипа на каталунците.

Звездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо, който има три подобни отличия във витрината си, този път остана едва трети с 25 попадения в 29 мача.

С четвъртото си голмайсторско отличие Меси излезе на 3-ото място по най-много трофеи “Пичичи” в историята. Така той се изравни с легендата Ференц Пушкаш. С повече отличия са само четирима играчи - Телмо Сара с 6 и Алфредо ди Стефано, Уго Санчес и Кини с по 5.

Почти сигурно Меси ще спечели и "Златната обувка" за най-добър голмайстор в Европа, тъй като шансовете да бъде изместен от първото място са илюзорни.