ЦСКА (Москва) грабна бронза в Евролигата (видео)

Отборът на ЦСКА (Москва) спечели бронзовите медали в Евролигата през сезон 2016/17, след като тази вечер „армейците“ се наложиха над Реал (Мадрид) с 94:70 (23:10; 22:22; 24:24; 25:14) в малкия финал на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Най-резултатен за победителите беше Кайл Хайнс с 14 точки, Нандо Де Коло и Аарън Джексън добавиха по 13 точки, а Витали Фридзон и Кори Хигинс завършиха с по 12 точки.

Йонас Мачиулис и Густаво Айон отбелязаха по 11 точки за „Кралския клуб“.

Двубоят започна отлично за символичните домакини от ЦСКА (Москва), които конролираха напълно събитията на терена и след първите десет минути вече имаха двуцифрен аванс – 23:10.

През втората четвърт играчите на Реал (Мадрид) влязоха в ритъм и успяха да изравнят играта, но това им помогна само да спрат устрема на съперника. До края на първото полувреме играта вървеше кош за кош, а това бе изцяло в полза на „армейците“, които се оттеглиха на почивката с при резултат 45:32 в тяхна полза.

Ситуацията на терена не се промени особено през третата четвърт, като играта продължи да се движи кош за кош и ЦСКА задържа аванса си – 69:56, но въпреки това, надеждата за обрат в играчите на „Белия балет“ в последните 10 минути все още бе жива.

На старта на последната четвърт испанците се хвърлиха да търсят обрат, но напрежението си каза думата и символичните домакините започнаха да редят пропуск след пропуск. Освен това, възпитаниците на Пабло Ласо напълно забравиха да играят в защита, а това бе моментално наказано от опитния състав на ЦСКА. Московчани започнаха да увеличават преднината си, която стигна до 24 точки за крайното 94:70, с което „армейците“ си осигуриха бронзовите медали в Евролигата през сезон 2016/17.

Реал (Мадрид) – ЦСКА (Москва) 70:94 (10:23; 22:22; 24:24; 14:25)

Реал (Мадрид): Рандълф 4, Дрейпър 5, Фернандес 4, Носиони 4, Дончич 6, Мачиулис 11, Рейес 5, Айон 11, Керъл 3, Люл 7, Томпкинс 2, Тейлър 8

ЦСКА (Москва): Де Коло 13, Теодосич 7, Аугустин 4, Фридзон 12, Джексън 13, Антонов 3, Фрийленд 1, Воронсевич 10, Хигинс 12, Кулагин 3, Курбанов 2, Хайнс 14

СТАТИСТИКА ОТ РЕАЛ (МАДРИД) – ЦСКА (МОСКВА)