Барселона страда, но зарадва феновете си с утешителна победа (видео)

Барселона измъкна трудна победа с 4:2 в последния си мач за сезона в Примера дивисион срещу Ейбар. Домакините на “Камп Ноу” бяха поставени до стената от своя съперник, който поведе с два гола на Такаши Инуи в 7-ата и 61-ата минута, но автогол на Давид Жунка в 63-ата минута и попадения на Луис Суарес в 74-ата и Лионел Меси от дузпа в 75-ата и още един в 90-ата минута донесоха обрата на каталунците, които пропуснаха и още една дузпа в 70-ата минута. Този успех обаче бе само утешителен за феновете на домакините, тъй като Реал Мадрид очаквано не допусна изненада и победи Малага с 2:0 и не даде шанс да бъде изместен от първото място, като ликува с титлата за сметка на Барса.

Срещата започна доста неприятно за Барселона и още в 7-ата минута Инуи получи необезпокояван в наказателното поле и с удар под гредата вкара за 0:1.

Домакините можеха да се върнат в мача още в ответната аката, когато Луис Суарес изскочи очи в очи с вратаря, но ударът му бе покрай вратата. След това в 14-ата минута гол на каталунците бе правилно отменен заради засада.  До края на полувремето домакините направиха всичко възможно да се върнат в мача. В 18-ата минута Меси стреля в ръцете на вратаря, след това в 32-ата минута Сержи Роберто върна за Иван Ракитич, който от точката на дузпата стреля, но не успя да преодолее Йоел. В 36-ата минута отново Суарес изскочи на отлична позиция, но отново не успя да да вкара, а ударът му бе отраен от стража на съперника. Две минути по-късно мък Меси отблизо прова изстрел с глава, но показа, че в това не е силата му и прати топката встрани от вратата.

В самия край на полувремето обаче Ейбар бе на косъм от нов гол. Мощен удар на Инуи бе спасен от Марк-Андре тер Щеген, а след това отблизо Кике не успя да насочи топката в опразнената врата.

В началото на втората част отново гостите имаха страхотна възможност като Инуи стреля от малък ъгъл и отново Тер Щеген трябваше да показва блестящ рефлекс.

В следващите минути обаче отново Барса взе нещата в свои ръце и на два пъти удари на Андрес Иниеста бяха спасени от вратаря. В 55-ата минута пък домакините направиха поредния си непростим пропуск. Суарес получи извеждащ пас зад защитата и подаде на Меси, който отблизо стреля покрай вратата.
В 61-ата минута обаче Ейбар шокира “блаугранас” с втори гол. Отново Инуи получи центриране в пеналта и от ждроб вкара страхотен гол за 0:2.

Обратът за Барселона обаче започна само две минути по-късно, когато Веймар проби и стреля към вратата, топката се отби от гредата и от тялото на Жунка се озова във вратата за 1:2. След това в 67-ата минута бразилецът имаше нов шанс като се освободи в пеналта и стреля силно, но до гредата.

В 70-ата минута дойде най-спорното положение в мача. Жорди Алба опита удар и се строполи в наказателното поле, като съдията даде дузпа, въпреки, че играчът на домакините не бе докоснат от противников футболист. Справедливостта обаче възтържествува и ударът на Меси от бялата точка бе спасен от вратаря.

В 74-ата минута Барса все пак стигна до изравняване. След центриране от корнер Пако Алкасер с глава продължи към Суарес, който отблизо засече за 2:2. Само минута по-късно домакините си спечелиха и втора дузпа за нарушение на Андер Капа срещу откъсващия се Неймар, а защитникът а гостите бе изгонен с червен картон. Този път ударът на Меси бе точен и резултатът стана 3:2.

В самия край на мача Суарес направи поредния непростим пропуск, като след хубава контраатака остана сам срещу вратаря и отново не успя да го преодолее. По-малко от минута след това обаче Меси вкара удивително попадение. Той взе топката в центъра на терена и мина като на парав през защитата на съперника, за да вкара технично за крайното 4:2.

Така Барселона завършва сезона на 2-ото място с 90 точки и 3 по-малко от шампиона Реал Мадрид. Ейбар пък може да е доволен от сезона си, като завършва на 10-ата позиция с 54 спечелени точки.