Созопол без проблеми във Враца, ще се надява на дубъла на ЦСКА-София следващия уикенд

Отборът на Созопол не срещна трудности при гостуването си на Ботев (Враца) и след лесен успех с 2:0 грабна трите точки на стадион “Христо Ботев”. Врачани, които на практика не се борят за нищо, след като и на теория запазиха мястото си във второто ниво на родния футбол, не успяха да се противопоставят на играчите на Румен Димов в срещата от 29-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията във Враца реализираха Станимир Баев в 12-ата и Борислав Борисов в 75-ата минута.

Със спечелените 3 точки клубът от “Арена Созопол” събра 47 в актива си, изравни се на четвъртото място със съседите си от Поморие и се доближи на 3 до третия в подреждането Витоша (Бистрица). “Небесносините” приемат Ботев (Гълъбово) в последния кръг и ще се надяват на грешка на бистричани при домакинството им на дубъла на ЦСКА-София.

При положение че Созопол вземе победата на домашна сцена срещу Гълъбово, а Витоша загуби пред собствена публика от втория състав на “червените”, двата отбора ще имат по равен брой точки в актива си - 50. Тогава обаче, според Наредбата за сезон 2016/2016, предимството ще бъде на страната на Созопол, тъй като в преките двубои играчите на Румен Димов записаха нулево равенство в Бистрица и класически успех с 3:0 у дома.