Лестър приключи 12-и, Борнемут с историческо класиране

След шампионската титла през миналия сезон, Лестър завърши този на 12-о място в класирането. В последния кръг "лисиците" завърши 1:1 в домакинството срещу Борнемут. Жуниор Станислас откри резултата след 59 секунди, след като направи добавка след удар на Райън Фрейзър. Отборът на Крейг Шекспир започна слабо, но се преобрази след почивката, когато стигна до изравняване. Джейми Варди се разписа, след като получи подаване от Слимани в началото на второто полувреме. Малко по-късно гол на Варди бе неправилно отменен заради засада.

Борнемут завърши сезона на девето място, което е най-доброто им класиране в историята, като за тима това бе поредна година, в която те надвишават очакванията.

Лестър приключи силно сезона след слабите изяви в началото. Тимът се представи блестящо в Шампионската лига, където стигна до четвъртфиналите, но това се отрази на играта им във Висшата лига. Резултатите в първенството костваха главата на мениджъра Клаудио Раниери, който през миналия май изведе отбора до историческа титла. След напускането на италианеца "лисиците" заиграха много по-силно, осигуриха си оставане във Висшата лига и постепенно се изкачиха в класирането.