Сасуоло триумфира в мач с 8 гола

Истински дъжд от голове се изсипа на "Мапеи" този следобед. Отборът на Сасуоло победи с 6:2 гостуващия Каляри в двубой от 37-ия кръг на Серия А. Интересното е, че всичките 8 гола бяха дело на различни голмайстори.

Мачът за Сасуоло започна по фантастичен начин. С първите си три далечни изстрела отборът вкара три гола. Начало на голеадата даде Франческо Манянели още в 7-ата минута, когато след изпълнение на корнер стреля мощно извън наказателното поле и не остави шансове на вратаря за 1:0.

Футболистите на Каляри още не се бяха отърсили от шока и вече изоставаха с 0:2 пет минути по-късно. Асистиралият за първото попадение Доменико Берарди се възползва от грешка на вратаря Консили и отново с удар извън наказателното поле удвои резултата.

Само 60 секунди по-късно "зелено-черните" отново празнуваха. Този път Матео Политано реши да си пробва късмета с далечен шут и резултатът беше красив гол за 3:0.

В следващите минути гостите се окопитоха и притиснаха домакините в тяхната половина. При едно положение в 20-ата минута те претендираха за дузпа за игра с ръка, но съдията не уважи претенциите им. Пет минути по-късно сардинците върнаха едно попадение, дело на Марко Сау след центриране на Маурисио Исла.

Сасуоло обаче не бяха приключили със съперника си и в 34-ата минута отново водеха с три гола разлика след отлично изпълнен пряк свободен удар на Сенси встрани от вратата. До края на полувремето двата отбора си размениха по едно положение, но този път голове нямаше.

Гостите започнаха по-силно втората част, но въпреки това, отново те бяха тези, които получиха гол. В 56-ата минута съдията даде спорна дузпа за Сасуоло, след като при изпълнение на пряк свободен удар топката срещна ръката на Марко Бориело, който обаче си я беше притиснал плътно към тялото. Това не попречи на Пиетро Йемело хладнокръвно да превърне дузпата в гол.

Головата фиеста продължи в 60-ата минута, когато Артур Йонита добави името си към голмайсторите за 5:2, след асистенция на Тахсидис. Нейният край постави Алесандро Матри с гол в последната минута на редовното време, въпреки че в по-ранен етап от атаката беше в засада.

Благодарение на победата, Сасуоло се изкачи на 11-о място с 46 точки, задминавайки днешния си съперник, който е на 13-ото с 44 пункта.