Дженоа остава в Серия “А” и през следващия сезон

Отборът на Дженоа си осигури мястото в Серия “А” и за следващия сезон, след като победи с 2:1 Торино в мач от предпоследния 37-и кръг на надпреварата. Тимът от Геноа стигна до успеха с попадения на Лука Ригони и Джовани Симеоне.

Първият откри резултата в 32-ата минута, когато изпревари Джо Харт при едно центриране на Мигел Велозо на близката греда. Вторият пък удвои малко след началото на втората част, когато след едно разбъркване топката се оказа у него на празна врата и технично я прати във вратата. В последната минута на срещата пък Адем Ляич намали след като негов удар от фаул рикошира в стената и влезе във вратата на Еудженио Ламана. Така или иначе домакините стигнаха ди много ценната победа, която ги оставя в елита.

Дженоа събра актив от 36 точки и вече не могат да бъде задминат от Кротоне, който кръг преди края има 31. Торино от своя страна ще завърши сезона в златната среда. “Биковете” в момента са девети с 50 точки.