Очаквайте в 10:00: Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Ливърпул заслужи мястото си в топ 4 и се завръща в ШЛ (видео)

Ливърпул изпълни задачата си и завърши в топ 4 в крайното класиране на Премиър лийг, след като в последния си двубой за сезона мърсисайдци победиха с 3:0 Мидълзбро на "Анфийлд". Жоржиньо Вайналдум (45'), Филипе Коутиньо (51') и Адам Лалана (56') донесоха класически успех за селекцията на Юрген Клоп.

Ливърпул завърши на две точки зад Манчестър Сити, който е трети, и на една пред Арсенал. Това означава, че през лятото мърсисайдци ще играят квалификация за влизане в групите на Шампионската лига. Това е едва вторият път в последните осем сезона, когато отборът финишира в топ 4. Мидълзбро вече изпадна и през следващия сезон ще играе в Чемпиъншип.

Мениджърът на домакините Юрген Клоп беше направил само една промяна в своя състав - Роберто Фирмино започна вместо Дивок Ориги. Даниел Стъридж пък запази мястото си в титулярния състав. Грант Ледбитър и Руди Жестед започнаха за Боро за сметка на Де Роон и Алваро Негредо.

Първата възможност се откри пред Клайн, който в шестата минута получи от Милнър и стреля от 15-ина метра, но не успя да намери ъгъла на вратата на Гузан и прати топката встрани. Джан отправи нов опасен изстрел в 21-вата минута, като германецът шутира от границата на наказателното поле, но сантиметри не му достигнаха да открие резултата. Много скоро след това Бамфорд падна в наказателното поле на Ливърпул след единоборство с Ловрен. Гостите поискаха дузпа, но Мартин Аткинсън даде сигнал играта да продължи.

Напрежението в редиците на домакините се покачваше, тъй като Арсенал вече водеше на Евертън и изместваше Ливърпул от четвъртото място.

В 33-ата минута Стъридж получи от Коутиньо, обърна се много добре и стреля по диагонала, но и този удар бе неточен. Домакините поуспокоиха феновете си в добавеното време на първата част, когато Фирмино пусна топката на пътя на Вайналдум, който с топовен шут простреля Гузан, стреляйки до близката греда.

В 51-вата минута крайният изход от битката вече се изясни, след като Филипе Коутиньо удвои от пряк свободен удар. Бразилецът стреля във вратарския ъгъл, а Гузан тръгна в другата посока и не успя да се намеси. Домакините се разиграха и пет минути след това преднината им придоби класически измерения. Цели петима играчи в червено създадоха смут наказателно поле на Боро, Фирмино не успя да нанесе удар, но Клайн свали с глава към Лалана, който стреля в ъгъла, слагайки точка на спора.

До края селекцията на Клоп пропусна да направи победата си още по-изразителна.