Уест Хам завърши сезона с победа след обрат

Отборът на Уест Хам завърши сезона в Премиър Лийг с победа. В мач от последния 38-и кръг "чуковете" от Лондон надделяха с 2:1 срещу Бърнли на "Търф Моор". Двубоят на практика беше без значение и за двата тима, тъй като нито един от тях не беше застрашен от изпадане и в същото време нямаше шансове за класиране в европейските клубни турнири.

В 23-ата минута Сам Воукс изпрати топката във вратата на "чуковете" с удар отблизо след центриране отдясно, но само 4 минути по-късно Софиан Фегули изравни. Тунизийският офанзивен халф се озова очи в очи с вратаря на Бърнли Том Хийтън и го преодоля. В 72-ата минута Андре Аю донесе победата на гостите от столицата и Уест Хам приключва сезона във Висшата лига на 11-о място в крайното класиране с 45 точки. Бърнли пък е 16-и във финалното подреждане, като тимът събра 40 точки.