Историческа победа върна Милан в Европа

Отборът на Милан се завърна в евротурнирите след пауза от три години. "Росонерите" постигнаха първа историческа победа след продажбата на клуба от страна на Силвио Берлускони, след като разбиха с 3:0 Болоня в мач от 37-ия кръг на Серия "А". Жерард Деулофеу (69), Кейсуке Хонда (73) и Джанлука Лападула (90) зарадваха тифозите на "Сан Сиро" в последното домакинство на отбора за този сезон.

За първи път заедно в титулярния състав на "червено-черните" бяха Карлос Бака и Джанлука Лападула. Винченцо Монтела заложи на схема с трима защитници, а Милан гонеше първи успех при новото ръководство, тъй като след идването на китайските собственици отборът не успя да спечели нито един от последните си пет мача. Загубата вчера на Фиорентина от Наполи с 1:4 обаче даде възможност на "червено-черните" да имат мачбол за евротурнирите един кръг преди края.

Милан се завърна в Европа с разгром Домакините излязоха с екипа си за сезон 2017/2018 година, който бе приет добре от тифозите. Феновете пък бяха приготвили хореография преди мача.

Милан тръгна в атака, но Болоня се защитаваше добре Джанлука Лападула направи невероятен пропуск в 14-ата минута, когато от 10 метра стреля в аут. Отново той пропусна, а Бака бе най-слабият на терена. Гостите пък не застрашиха Джанлуиджи Донарума и първата част завърши без голове.

Милан се завърна в Европа с разгром Второто полувреме Монтела започна с Матиас Фернандес вместо Андреа Бертолачи, като това даде резултат. Домакините станаха по-активни и по-опасни, въпреки че първите минути чисти положения липсваха. Хонда замени Бака, който бе изпратен с освирквания в може би последния си мач на "Сан Сиро" за клуба. Японският футболист преобрази домакините, а Лападула вкара гол в 66-ата минута, но минута по-късно бе отменен поради засада, а забавянето не се хареса на тифозите.

Милан се завърна в Европа с разгром Все пак три минути по-късно "Сан Сиро" празнуваше. Топката отново влезе във вратата на Антонио Миранте, но този път попадението бе зачетено. Фернандес изведе Деулофеу, който вкара четвъртия си гол за сезона. Испанецът получи картон за бурната си радост.

Милан се завърна в Европа с разгром Тифозите още скандираха, като предчувствуваха завръщането в Европа, когато Хонда матира отново Миранте. Бившият играч на ЦСКА (Москва) бе точен от фаул, като вкара първото си попадение в тази кампания и общо девето в Серия "А".

Милан се завърна в Европа с разгром До края на срещата Милан играеше с лекота, като търсеше трети гол, а той дойде в последната минута. Негов автор пък бе Лападула. Деветката отблизо вкара седмото си попадение за клуба в първенството. В минутите след това целият отбор и щаба на тима празнуваха с тифозите, след като си гарантираха европейски мачове през сезон 2017/2018 година. Последните три сезона Милан гледаше турнирите по телевизията, а основната цел на новото ръководство бе участие в Лига Европа. "Росонерите" ще участват още от квалификациите на турнира, което значи, че ще започнат подготовката си по-рано.

Милан се завърна в Европа с разгром Монтела пък заслужи оставането си начело на клуба, след като донесе първи трофей във витрината на клуба след пауза от пет години. Той изведе тима до Суперкупата на Италия срещу гонещия легендарен требъл Ювентус, а също така върна тима в турнирите - нещо, което не успяха да сторят Кларънс Зеедорф, Филипо Индзаги, Синиша Михайлович и Кристиян Броки преди него.

Милан се завърна в Европа с разгром Успехът срещу Болоня бе под № 100 за треньора на "росонерите" в Серия "А", като интересното е, че първият също бе срещу тима от "Ренато Дал`Ара", когато водеше Рома.

Милан има 63 точки, като не може да бъде изместен от шестото място, тъй като седмият е с 59 точки, а до края на сезона остава един мач. Тимът на Роберто Донадони остана с 41 точки на 15-то място.

"Росонерите" ще играят квалификации за групите на Лига Европа. Миланският гранд се класира за турнирите, тъй като носителят на Купата на Италия Ювентус ще участва в Шампионската лига, като шампион на страната.