Ивет с победа и на 100 м в Кавазаки

Ивет Лалова-Колио продължи с отличните си изяви на международния турнир по лека атлетика Golden Grand Prix в Кавазаки (Япония). След като по-рано днес спечели спринта на 200 м с покрит норматив за участие на Световното първенство в Лондон през август от 22.98 сек, час по-късно българката се наложи и на 100 метра.

При насрещен вятър от -1.0 м/сек 33-годишната софиянка пресече първа финалната линия за 11.40 сек. Втора се нареди представителката на САЩ Тауана Медоус с 11.44 сек, а трета с 11.47 сек финишира олимпийската шампионка от Рио 2016 в скока на дължина и с щафетата на САЩ на 4 по 100 м Тиана Бартолета.

На 100 м при мъжете се наложи олимпийският медалист Джъстин Гатлин (САЩ) с 10.28 сек (-1.2 м/сек). Втори завърши представителят на домакините Аска Кембридж с 10.31 сек, а трети се нареди друг японец - Шуней Тада с 10.35 сек.