Hyundai Racing Trophy води в клас RC5 на рали България

Три от екипажите на Hyundai Racing Trophy са водачи в клас RC5 на рали България след първия състезателен ден от надпреварата, която се провежда този уикенд край Варна. Първо е дуото Симеон Симеонов/Йордан Йорданов, следвано от Мартин Коев/Димо Бозуков и Денис Станчовски/Младен Карчев.

Симеонов и Коев водят оспорвана битка за първото място във втория кръг на едномарковия шампионат Hyundai Racing Trophy. Мартин извоюва пет етапни победи, а Симеон две, като разликата във времената им е 15.6 секунди в полза на Симеонов, който е и на девета позиция до момента в генералното класиране на българския шампионат.

Първи ден от Рали "България" - част I

В първия етап от състезанието, изключително тежката и дълга 26.32 км отсечка "Дюлино", която започна в 9:30 часа сутринта, поведе Мартин Коев. Това беше и първата му спечелена отсечка за този сезон. Във втория етап - "Козичино" преимущество имаше Симеонов, който с всеки следващ етап набира все повече скорост.

Първи ден от Рали "България" - част IV

Двата екипажа си размениха победата и в следващите отсечки – "Аврен 1" и "Аврен 2", а на последните три етапа води Коев. На трета позиция в едномарковия шампионат е Денис Станчовски, а тимът Виктория Гъркова/Велислава Попова заема четвърто място във временното класиране в надпреварата на Hyundai Racing Trophy. Момичетата се справят добре, карат по-умерено, за да не допускат грешки и постигнаха две етапни победи в съревнованието с другия дамски екипаж в ралито на отсечката "Козичино".

48-ото издание на Рали България се състои от 12 етапа и традиционно се провежда в околностите на Варна. Церемониалният старт беше даден в петък вечерта, 19 май, на площад "Св. Св. Кирил и Методий" пред Катедралата в морския град от министъра на младежта и спорта Красен Кралев и кмета на Варна Иван Портних.

В неделя състезанието продължава с 5 състезателни етапа с обща дължина от 49,64 км.

Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg