Левски "София-Запад" е шампион на България след нова драма

Новият шампион на България по футзал се казва Левски "София - Запад". "Сините" на Иво Николов и треньора Николай Михов спечелиха изключително драматично и втория финал за титлата срещу УНСС в столичната хандбална зала на НСА.

Както в първата среща 24 часа по-рано, футболистите на "сините" се наложиха след изпълнение на дузпи, като подобно на първия мач, редовното време завърши 2:2.

Левски "София-Запад" е шампион на България след нова драма Единствената разлика бе, че този път "студентите" водеха с 1:0 на почивката. През втората част шампионът на България от 2010 година обърна резултата в своя полза, но отново последва изравняване.

Подобно на първия финал левскарите бяха по-точни при дузпите и завоюваха титлата на страната. Финалът се играе до две победи от три мача, като новият шампион се наложи с 2:0 в серията.

Феновете на Левски, пристигнали да подкрепят тима си, бяха още повече в сравнение с първата среща.

Левски "София-Запад" е шампион на България след нова драма По-свежият състав на "студените" обаче започна по-добре срещата, след като беше задължен да гони победа, ако искаше да запази шансове за титлата.

Столичният първенец поведе в 9-ата минута, когато Стамен Арсов бе точен, като даде аванс на УНСС. Така завърши и първото полувреме. Срещата се изнерви малко след почивката, като след меле футболист от тима на играещия треньор Иван Стоилов бе изгонен. Играчът с номер 11 първо получи жълт картон за извършено нарушение, а след това настъпи съдията Милкова, което му костваше червен картон.

Левски "София-Запад" е шампион на България след нова драма Две минути "сините" имаха предимство да играят с човек повече. Левски се възползва отлично от това предимство в 25-ата минута, като Владимир Бахъров изравни. Интересното е, че той вкара и в първия финал.

Осем минути по-късно Цветелин Анжелов Добричов зарадва агитката с нов гол за "сините", което означаваше 2:1 за Левски. В този момент момчетата водени от Ники Михов бяха на седем минути от мечтания триумф.

Отборът на Стоилов веднага реагира, като пусна още един полеви играч. Подобно на първата среща това даде резултат. "Студените" стигнаха до равенството в 36-ата минута, като точен бе Юли Дермански.

В минутите до края нямаше победен гол, което означаваше, че отново ще има дузпи.

Левски "София-Запад" е шампион на България след нова драма Подобно на първата среща "сините" получиха правото да започнат рулетката на дузпите. Ветеранът Даниел Несторов застана зад топката, след като вчера пропусна, но този път хладнокръвно даде аванс на Левски. Любомир Личков, Владимир Бахъров, Роберт Кендерян и Мартин Марков също бяха точни. "София-Запад" имаше предимство от един гол, а Стамен Арсов трябваше да изпълни третата дузпа. Младият вратар Кристиян Братованов спаси, което автоматично значеше само едно - Левски "София-Запад" е шампион на България по футзал след пауза от седем години, в които загубиха три финала за титлата.

Левски "София-Запад" е шампион на България след нова драма "Много съм щастлив. Нямам думи да го опиша. Посвещавам този успех на всички левскари, които ни помагат и подкрепят. Радвам се, че след толкова години отново сме на върха в България. Поздравявам Николай Михов, който бе играч при предната титла, а сега е треньор. Той ме замени, за да променим малко тази тенденция да губим само финали. Поздравления за всички момчета, които се бореха докрай и не се предадоха нито веднъж, въпреки различните трудности. Посвещавам победата на един наш приятел, който наскоро си отиде от този свят. Става въпрос за Бисер Петков - Бузан, който много обичаше футбола и футзал.

Левски "София-Запад" е шампион на България след нова драма Ще подадем молба да приемам първия квалификационен кръг на Шампионската лига, ако от УЕФА приеме, ще бъде радост за всички обичащи нашия спорт. В противен случай, ще играем, където ни определи жребият. Сега искаме да се порадваме, че дълги години чакахме този момент. Много съм щастлив", сподели пред Sportal.bg бившият треньор Иво Николов, който е шеф на Управителния съвет на клуба, а също така води тима на полуфиналите във Варна, където Левски отстрани големия фаворит Варна ФК МАГ, като отново се наложи след по-точно изпълнени дузпи.