Барселона и Везенков стартираха плейофите със загуба

Отборът на Барселона, където играе Александър Везенков, започна със загуба участието си в плейофите на испанското първенство, след като тази вечер отстъпи при визитата си на Валенсия с 61:83 (15:15; 26:11; 22:15; 20:20).

Везенков игра 13:14 минути и записа 2 точки, 1 борба и 1 асиатенция.

Най-резултатен за каталунците беше Тайрис Райс с 14 точки, а за победителите от Валенсия с 16 точки завърши Боян Дублевич.

Каталунците откриха резултата след две точки на Томич, но след това домакините от Валенсия поеха инициативата и набързо реализираха серия от 10:0, с която дръпнаха с осем точки. В следващите минути Барселона на свой ред пое диригентската палка и стопи изоставането си и след 10 минути резултатът бе равен – 15:15.

През втората четвърт ролите отново се размениха и домакините стигнаха до двуцифрeн аванс за по-малко от четири минути игра – 28:17, като този път баскетболистите на Валенсия пресякоха опита за обрат от страна на съперника и се оттеглиха на почивката с комфортен аванс – 41:26.

Всичко в този мач приключи през третата четвърт, когато разликата в полза на Валенсия премина границата от 20 точки, като оттук до последния съдийски сигнал домакините поддържаха без проблем преднината си и се поздравиха с крайния успех – 83:61.