Струмска слава с важна победа в Кюстендил

Отборът на Струмска слава запази лидерската си позиция в Югозападната трета лига и след 32-ия кръг. Тимът от Радомир победи като гост Велбъжд в Кюстендил с 1:0.

Срещата започна с много силен натиск на гостите. До 18-ата минута те бяха изпълнили седем корнера. Вратарят Симеонов обаче бе много стабилен. Десет минути преди края на полувремето Андрей Аспарухов нацели гредата с бомбен удар. Веднъж и топката бе отбита от голлинията. Закономерно в последната минута на полувремето Иво Стоянов вкара попадение , останал сам срещу Симеонов.

Това успокои възпитаниците на Владимир Димитров, които през второто полувреме успяха да запазят преднината си. Със солидна игра в защита те не дадоха никакви шансове на домакините. Три минути преди края и вратаря на гостите Костадинов спаси удар отблизо.

В следващия кръг Струмска Слава приема изпадналия вече Чепинец, а Велбъжд гостува на Свобода в Пещера. Това ще бъде и директен сблъсък за оцеляване.