Милуол се завърна в Чемпиъншип, феновете нахлуха на терена на "Уембли" (видео)

Милуол победи с 1:0 Брадфорд Сити във финалния плейоф в Първа Лига, игран на "Уембли", и се завърна в Чемпиъншип. Стив Морисън вкара единственото попадение в 85-ата минута, като останаха съмнения дали ветеранът не бе в положение на засада в тази ситуация.

През първата част Брадфорд изглеждаше като по-опасния отбор, но Били Кларк пропусна страхотна възможност, след като остана очи в очи с Арчър, но стражът на Милуол спаси. След почивката "лъвовете" вдигнаха нивото на своето представяне. Джед Лолъс пропиля един огромен шанс, но пет минути преди края Морисън засече от въздуха топката след удар с глава на Лий Грегъри - 0:1. В добавеното време Тони Макмахън пропусна златен шанс да изравни.

След последния съдийски сигнал прословутите фенове на Милуол нахлуха на терена на "Уембли", но до по-сериозни инциденти не се стигна.

"Лъвовете" изпаднаха от Чемпиъншип през 2015 година, а в миналогодишния финал те загубиха от Барнзли.