И феноменален гол от над 40 метра не пречупи ЦСКА-София в Разград - Каранга пак герой (видео+галерия)

Лудогорец и ЦСКА-София завършиха 1:1 в мач от 34-ия кръг на Първа лига. Светослав Дяков откри резултата в 41-ата минута, когато отбеляза уникален гол от над 40 метра. Чорбаджийски върна лошо към Китанов. Вратарят изчисти топката в центъра на терена, където Дяков без забавяне отправи изключителен параболичен шут с левия крак, който се заби в мрежата на червените.

В 63-ата минута Фернандо Каранга оформи крайното 1:1, разписвайки се на празна врата.

Лудогорец - ЦСКА

Иначе срещата бе на слабо спортно-техническо ниво, като двата отбора правеха фаулове почти във всяка минута. От комбинативната игра на орлите пък отново нямаше и помен, по подобие на целия пролетен полусезон. За пореден път много под нивото си се представи звездата на разградчани Джонатан Кафу, който сбърка над 85% от подаванията си - било то елементарни на 2-3 метра или малко по-сложни.

Първата по-опасна ситуация в мача бе пред вратата на червените. В 12-ата минута Кешерю стреля от фаул, но топката профуча покрай горния ляв ъгъл. Червените отговориха с шут на Густаво Кулма в 14-ата минута, който Ренан изби в корнер.

В 20-ата минута Десподов отправи опасен шут от фаул, който профуча над напречната греда.

След тази ситуация играта стана твърде накъсана, а головите ситуации липсваха. Все пак в 41-ата минута Лудогорец откри резултата, но това стана след груба грешка в отбраната на ЦСКА-София. Чорбаджийски върна лошо към Китанов, който не изчисти добре топката към центъра на терена. Тя бе посрещната от Дяков, който стреля без забавяне и с великолепен параболичен шут от над 40 метра я прати във вратата на гостите - 1:0 за разградчани.

Малко преди това реферът Ангел Ангелов спести нарисуван жълт картон на Петрус Бумал за грубо нарушение срещу Вандерсон, тъй като това щеше да е осмо официално предупреждение за халфа и той щеше да пропусне следващите два мача на своя отбор. Стамен Белчев се усети и го смени още на почивката с Кристиян Малинов.

Втората част започна с голям пропуск на Кирил Десподов. Нападателят овладя топката в наказателното поле на домакините и стреля, но уцели Натнаел. В 60-ата минута Руи Педро намери добре Кулма в наказателното поле, последва диагонален шут, който излезе в аут.

Само три минути по-късно ЦСКА-София изравни. Десподов осъществи пробив отдясно и стреля, топката рикошира в бранител на домакините и отиде в Каранга, който без проблем реализира на празна врата.

В 67-ата минута Лудогорец отново можеше да поведе, но колебливият от началото на пролетния полусезон Джонатан Кафу направи фрапантен пропуск, след като не успя да уцели вратата от 7-8 метра.

Десет минути по-късно пред Каранга се откри добра възможност за втори гол, но изстрелът с глава на нападателя излезе в аут.

До края на двубоя Лудогорец държеше повече топката, но твърде рядко застрашаваше противниковата врата и ЦСКА-София напълно заслужено си тръгна с точка от Разград, тъй като през целия мач по нищо не отстъпваше на своя противник.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА-СОФИЯ 1:1