Рома отложи празненствата на Юве след мач с 8 гола (видео)

Отборът на Рома победи с 5:3 като гост Киево в първия мач от предпоследния 37-и кръг на италианската Серия "А". По този начин "вълците" събраха 84 точки и се доближиха на точка от лидера Ювентус, който утре приема Кротоне с идеята да си осигури официално шесто поредно Скудето. Третият в класирането Наполи е с 80 точки и приема тази вечер Фиорентина. Киево не се бори за нищо и е 13-и с 43 точки.

По два гола за Рома вкараха тази вечер Мохамед Салах (42, 77) и Стефан Ел Шаарауи (28, 58), а противниковата врата порази и лидерът в класирането при голмайсторите в Серия "А" Един Джеко (83). За Киево точни бяха Лукас Кастро (15) и Роберто Инглезе (37, 86).

В 8-ата минута стражът на Киево Стефано Сорентино с блестяща реакция отрази опасен удар извън наказателното поле на Мохамед Салах.

В 15-ата минута отбраната на Рома действа разсеяно при едно центриране и Лукас Кастро с удар от въздуха опъна мрежата зад Войчех Шчесни.

Малко след гола имаше нова опасност за вратата на Рома, като шут на Валтер Бирса мина много близо до целта.

На "вълците" им липсваха идеи в атака, но в 28-ата минута грешка в защитата на Киево позволи на Ел Шаарауи да избяга от засадата и да се озове сам срещу стража Сорентино. "Малкия Фараон" финтира вратаря и на празна врата не сбърка - 1:1.

В 37-ата минута нова груба грешка в отбраната на "джалоросите" позволи на Киево да излезе за втори път напред в резултата. След центриране на Бирса отляво защитниците на Рома просто изгледаха как Роберто Инглезе заби топката с глава във вратата на Шчесни.

Гостите можеха мигновено да стигнат до 2:2, но Салах направи сериозен пропуск и резултатът остана непроменен.

Все пак, тъкмо Салах изравни в 42-ата минута. Той го стори с хубав фалцов удар, но не и без съдействието на реагиралия лошо Сорентино.

В началото на второто полувреме Алесандро Гамберини от Киево получи травма и бе сменен принудително от Николас Фрей.

В 58-ата минута пас на Кевин Строотман към Ел Шаарауи изненада отбраната на веронци и "Малкия Фараон" реализира второто си попадение в мача, извеждайки за първи път от началото на двубоя Рома напред в резултата.

Малко след това играч на Киево направи пропуск пред вратата на Рома, като не успя да овладее топката в наказателното поле на гостите.

В 77-ата минута Салах вкара гола на успокоението за Рома. Той получи чудесен пас от Един Джеко и с прецизен удар изпрати топката в мрежата зад Сорентино.

Това обаче не беше всичко, защото Джеко с мощен шут извън наказателното поле в 83-ата минута направи резултата 2:5, реализирайки 28-ото си попадение за сезона в Серия "А" и гол №38 във всички турнири.

Поредното невнимание в защитата на Рома пък доведе до трети гол на Киево. Негов автор стана Роберто Инглезе в 86-ата минута.