След 25 години Кьолн отново ще играе в Европа (видео)

След четвърт век чакане Кьолн ще се завърне в европейските клубни турнири през тази есен. "Козлите" постигнаха това чрез домакински успех с 2:0 над Майнц 05 в среща от последния кръг на Бундеслига, като решителните голове бяха дело на Йонас Хектор (43') и Юя Осако (83').

Така Кьолн приключи сезона на 5-ото място, осигуряващо директно класиране в групите на Лига Европа, с 49 точки, колкото има и Херта (Берлин), който обаче е с по-лоша голова разлика. От Майнц 05 също могат да са доволни, тъй като се спасиха от изпадане, оставайки на 15-ото място с 37 пункта, колкото има и 16-ият Волфсбург, който ще трябва да играе плейоф за оставането си в елита заради по-слабите си голови показатели.

Първото полувреме на мача в Кьолн премина в бавно темпо, като атаките и на двата отбора не даваха никакъв резултат. Така се стигна до 43-ата минута, когато домакините все пак поведоха в резултата с първия точен удар в двубоя. Йонас Хектор получи топката и побърза да стреля диагонално от границата на наказателното поле, вратарят не се намеси убедително и кълбото мина през ръцете му за 1:0.

Втората част също беше приспивна, като първата опасност пред една от двете врати дойде в 63-ата минута, когато Хут излезе извън наказателното поле да избие топката от Антони Модест, но тя попадна в Леонардо Битенкурт, който с далечен изстрел не успя да отбележи на празна врата. Три минути преди края асистиралият за първото попадение Юя Осако на свой ред реализира за 2:0, след като Милош Йоич го изведе сам срещу вратаря на гостите.

Веднага след последния съдийски сигнал феновете на "козлите" нахлуха на терена, за да отпразнуват класирането в Европа, заедно със своите любимци. Те вдигнаха на ръце звездата и голмайстор на отбора Антони Модест, а след това и останалите му съотборници.