Дъжд от голове след почивката на "Борусия Парк" (видео)

Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Дармщат 98 направиха 2:2 в протоколен мач от последния кръг в Бундеслигата. Домакините завършват в средата на класирането, а скромният тим от Хесен приключва на последна позиция. И четирите попадения паднаха след почивката, като гостите спасиха точката в 90-ата минута.

Първото полувреме в Гладбах приключи без попадения и с няколко добри възможности за домакините. Вратарят на гостите Даниел Хойер Фернандеш направи добри спасявания и запази нулите.

Головете заваляха след почивката. В 50-ата Торган Азар нахлу необезпокоявано по левия фланг, направи двойно с Нико Шулц и насочи в далечния ъгъл - 1:0. В 63-ата Свен Шиплок изравни само пет минути след появата си на терена. Изравнителният гол беше наистина комичен, след като непокритият Ян Розентал стреля от пет метра, но вместо да намери мрежата уцели коляното на замахващия Шиплок, топката се отби от крака и влезе в мрежата за 1:1.

Две минути по-късно Рафаел отново дръпна Гладбах напред, след като засече с глава на първа греда при центриране на Йонас Хофман. Гостите все пак напуснаха Бундеслигата с точка след късен гол на Марсел Хелер, който отбеляза от въздуха за крайното 2:2.

Дармщат си тръгва от елита на Германия след едва втория си сезон сред най-добрите.