Лудогорец громи по шампионски в Пловдив

Лудогорец U17 не намалява шампионското темпо, въпреки че още в миналия 27-и кръг си осигури титлата в Елитната юношеска група до 17 години. В двубой от 28-и кръг момчетата на Радослав Комитов разгромиха в Пловдив местния Ботев 2002 с 0:5.

"Орлите" влязоха в мача с мотивация и настроение, пресираха добре съперника и с лекота редяха атака след атака.  След като няколко пъти топката като по чудо не влезе в мрежата, в 29-ата минута Митков откри резултата. Три минути по-късно Хюсеинов удвои преднината на разградчани и при този резултат двата тима се оттеглиха за почивка.

През втората част Комитов направи четири смени и това до известна степен наруши ритъма на игра на тима. Въпреки това класата на орлите си каза думата и те вкараха още 3 безответни гола в мрежата на пловдивчани. Точни бяха Янков в 60-ата, отново Хюсеинов в 71-ата и Марков в 75-ата минута.

„Доволен съм от играта на момчетата през първото полувреме. Тогава нещата се получаваха, както изисквам.  За втората част, въпреки трите попадения, имам забележки”, коментира Комитов. Той заяви, че в оставащите два кръга на първенството момчетата му ще продължат да играят мотивирано и концентрирано, въпреки че вече са шампиони.

снимка: ludogorets.com