Инголщат се сбогува с елита с равенство срещу Шалке (видео)

Отборите на Инголщат 04 и Шалке 04 завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от последния 34-и кръг на германската Първа Бундеслига. Двубоят на практика беше без значение, тъй като гостите от Гелзенкирхен не се бореха за нищо, докато Инголщат вече се прости с елита и през следващия сезон ще играе във Втора Бундеслига.

Още във втората минута косовският нападател на Шалке Донис Авдияй бе изведен очи в очи с вратаря на домакините Ниланд и с удар по земя го преодоля - 0:1.

В 41-ата минута Паскал Грос изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Налдо срещу Дарио Лескано.

В 63-ата минута "кралскосините" от Гелзенкирхен останаха с 10 души на терена след червен картон на Бенжамен Стамбули. Той бе изгонен за нарушение срещу Грос, което доведе и до дузпа в полза на Инголщат. Ралф Феерман обаче спаси удара от бялата точка на Лескано и резултатът остана непроменен.

В крайното класиране Шалке заема 10-а позиция с 43 точки. Инголщат пък финишира на предпоследното 17-о място с 32 точки.