Девойките до 17 години спечелиха турнира в Албена

Националният отбор на България за девойки до 17 години спечели приятелския международен турнир за развитие на УЕФА в Албена, след като постигна три поредни победи. В последния си двубой от надпреварата възпитаничките на Троян Радулов надиграха тима на Румъния U17 с 2:1 след голове на Ивана Найденова и Венка Драганова. 24-та минута националките откриха резултата. Ивана Найденова отне топката и изведе по великолепен начин зад отбраната Александра Янева, която реализира хладнокръвно за 1:0. В 50-а минута "лъвиците" удвоиха преднината си.

След ъглов удар топката бе избита, но попадна във Венка Драганова, която с мощен шут намери мрежата за 2:0. В 54-та минута гостите върнаха едно попадение чрез Йоана Йонеску, която стреля от далечно разстояние и след рикошет топката влетя във вратата. В другия двубой от надпреварата Словакия надигра Македония с 4:0. България завърши на първо място в крайното класиране с пълен актив от 9 точки, следвана от Словакия с 6 и Румъния с 3 точки.

Македония остана на последното място без спечелена точка. Българският футболен съюз получи похвала от УЕФА за отличната организация на турнира, а домакините за професионално подготвените футболни терени. Между 23-29 май България отново ще бъде домакин на турнир за развитие от календара на УЕФА в Албена. Надпреварата е за девойки до 18 г. с участието на Румъния, Хърватия, Черна гора и Молдова.